
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold, Silver |
| Min Input Voltage | 5 V |
| Output Current | 20 A |
| Output Voltage | 5 V |
| Operating Supply Voltage | 24 V |
| Operating Supply Current | 84 µA |
| Quiescent Current | 84 µA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 475 kHz |
| Max Input Voltage | 24 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Max Duty Cycle | 100 % |
| Isolation | Non-Isolated |
| Current - Output 3 | 100 mA |
| Voltage - Output 3 | 3.3 V |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 72
Distributors
pcbx
Unit Price$1.93872
Ext.Price$1.93872
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.93872 | $1.93872 |
| 10 | $1.62826 | $16.28260 |
| 25 | $1.52040 | $38.01000 |
| 50 | $1.41969 | $70.98450 |
| 100 | $1.32565 | $132.56500 |
| 300 | $1.23784 | $371.35200 |
| 500 | $1.15585 | $577.92500 |
| 1000 | $1.11686 | $1116.86000 |
